  • BZD27C120P-M3-18
BZD27C120P-M3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZD27C120P-M3-18
HK JDW NO:
884-BZD27C120P-M3-18
Datasheet:
BZD27C120P-M3-18
Description:
250Ohms 120V 1μA @ 91V -65°C~175°C 800mW DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27C120P-M3-18
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    DO-219AB (SMF)
  • Weight
    15mg
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZD27C-M
  • Published
    2016
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Impedance
    250Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 91V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    250Ohms
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Breakdown Voltage
    120V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    120V
  • Zener Voltage
    120V