  • BZD27B5V6P-E3-18
BZD27B5V6P-E3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZD27B5V6P-E3-18
HK JDW NO:
884-BZD27B5V6P-E3-18
Datasheet:
BZD27B5V6P-E3-18
Description:
4Ohms 10μA @ 2V -65°C~175°C DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27B5V6P-E3-18
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    DO-219AB (SMF)
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZD27B
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    4Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    5.6V