  • BZD17C47P-E3-18
BZD17C47P-E3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C47P-E3-18
HK JDW NO:
884-BZD17C47P-E3-18
Datasheet:
BZD17C47P-E3-18
Description:
47V 1μA @ 36V -55°C~150°C 800mW DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C47P-E3-18
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    DO-219AB
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    DO-219AB (SMF)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Impedance
    45Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 36V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Test Current
    10mA
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    47V
  • Zener Voltage
    47V