  • BZD17C33P RQG
BZD17C33P RQG
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C33P RQG
HK JDW NO:
799-BZD17C33P RQG
Package:
DO-219AB
Datasheet:
BZD17C33P RQG
Description:
15Ohms ±6.06% 1μA @ 24V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C33P RQG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    Sub SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±6.06%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 24V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    15Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    33V