  • BY05-15S10L
BY05-15S10L
advertisement
Manufacturer No:
BY05-15S10L
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
HK JDW NO:
105-BY05-15S10L
Package:
24-DIP Module, 6 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BY05-15S10L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 6 Leads
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C With Derating
  • Series
    BY-L (1.5W)
  • Size / Dimension
    1.28Lx0.80W x 0.41 H 32.6mmx20.4mmx10.3mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Additional Feature
    SEATED HGT-NOM
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • JESD-30 Code
    R-MDMA-P6
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    60%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    4.75V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    100mA
  • Output Power
    2W
  • Height
    10.3mm
  • Length
    32.6mm
  • Width
    20.42mm