  • BXRE-35G3001-D-23
BXRE-35G3001-D-23
advertisement
Manufacturer No:
BXRE-35G3001-D-23
HK JDW NO:
111-BXRE-35G3001-D-23
Package:
Datasheet:
BXRE-35G3001-D-23
Description:
LED V15 3500K 3000LM 90CRI WW
Step5Bar-code shipping tag
BXRE-35G3001-D-23
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Series
    V Series™
  • Size / Dimension
    21.00mm Lx21.00mm W
  • Part Status
    Active
  • Color
    White, Warm
  • Max Current Rating
    1.4A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    35V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    700mA
  • Lens Style
    Flat
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    97 lm/W
  • CCT (K)
    3500K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    90
  • Forward Voltage
    35V
  • Current - Max
    1.4A
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    2369lm Typ
  • Light Emitting Surface (LES)
    15.20mm Dia
  • Height
    1.70mm
  • Length
    21mm
  • Width
    21mm