  • BXRA-56C5300-H-04
BXRA-56C5300-H-04
advertisement
Manufacturer No:
BXRA-56C5300-H-04
HK JDW NO:
111-BXRA-56C5300-H-04
Package:
Datasheet:
BXRA-56C5300-H-04
Step5Bar-code shipping tag
BXRA-56C5300-H-04
  • Series
    RS
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    45.60mm Lx50.80mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Color
    White, Cool
  • Power Rating
    49.4W
  • Max Current Rating
    2.8A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    23.5V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    2.1A
  • Lens Style
    Domed
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    128 lm/W
  • CCT (K)
    5600K 4-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    70
  • Forward Voltage
    23.5V
  • Current - Max
    2.8A
  • Lens Type
    Domed
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    6300lm Typ
  • Height
    3.00mm
  • Length
    45.6mm
  • Width
    50.8mm