  • BWC40-12H
BWC40-12H
advertisement
Manufacturer No:
BWC40-12H
Manufacturer:
Autonics
HK JDW NO:
17092-BWC40-12H
Package:
Module
Datasheet:
Description:
AREA SENSOR NPN L=500MM 12-24VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BWC40-12H
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to BWC40-12H.
  • Package / Case
    Module
  • Mfr
    Autonics
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 55°C (TA)
  • Voltage - Supply
    12V ~ 24V
  • Output Type
    NPN - Open Collector
  • Sensing Distance
    275.6" (7m)