  • BV030-7277.0
BV030-7277.0
advertisement
Manufacturer No:
BV030-7277.0
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-BV030-7277.0
Package:
Datasheet:
BV030-7277.0
Description:
XFRMR LAMINATED 1.2VA THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BV030-7277.0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Weight
    0.133lb 60.33g
  • Size / Dimension
    32.50mm Lx27.50mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Type
    Laminated Core
  • Max Power Dissipation
    1.2W
  • Termination Style
    PC Pin
  • Max Output Current
    40mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 80mA Series 40mA
  • Power - Max
    1.2VA
  • Voltage - Primary
    230V
  • Primary Winding(s)
    Single
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 15V Series 30V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height
    940μm
  • Height Seated (Max)
    24.00mm
  • Length
    32.5mm
  • Width
    27.5mm