  • BUK7E11-55B,127
BUK7E11-55B,127
advertisement
Manufacturer No:
BUK7E11-55B,127
HK JDW NO:
699-BUK7E11-55B,127
Package:
TO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
Datasheet:
BUK7E11-55B,127
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 11mOhm @ 25A, 10V ±20V 2.604pF @ 25V 37nC @ 10V 55V TO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
Quantity:
In Stock : 990
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BUK7E11-55B,127
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    I2PAK
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Series
    TrenchMOS™
  • Power Dissipation-Max
    157W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    11mOhm @ 25A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 1mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2.604pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    75A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    37nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    55V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V