  • BU16-1031R0BL
BU16-1031R0BL
advertisement
Manufacturer No:
BU16-1031R0BL
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-BU16-1031R0BL
Package:
Datasheet:
Description:
COILCRAFT BU16-1031R0BL FILTER, COMMON MODE, 10MH, 1A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BU16-1031R0BL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mounting Type
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Published
    2013
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    500mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 10 MILLI HENRY
  • Packing Method
    TRAY
  • Current Rating
    1A
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Physical Dimension
    L23.0XB19.0XH27.5 (mm)/L0.906XB0.748XH1.083 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    10 mH
  • Filter Type
    SINGLE PHASE EMI FILTER
  • Height
    27.5mm
  • Length
    23mm
  • Width
    19mm