  • BU-5050-B-36-0
BU-5050-B-36-0
advertisement
Manufacturer No:
BU-5050-B-36-0
Manufacturer:
Mueller Electric Co
HK JDW NO:
531-BU-5050-B-36-0
Package:
Datasheet:
BU-5050-B-36-0
Description:
CABLE BNC MALE/MALE 36" BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BU-5050-B-36-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Weight
    1.360777g
  • Published
    2007
  • Feature
    Shielded
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Gender
    Male to Male
  • Voltage - Rated
    500V
  • Shielding
    Shielded
  • Style
    BNC to BNC
  • Lead Length
    900mm
  • Cable Type
    RG-58C
  • Impedance
    50Ohms
  • Wire/Cable Type
    Coaxial
  • Cable Length
    914.4mm
  • 1st Connector
    BNC Male Plug
  • 2nd Connector
    BNC Male Plug
  • Connector Type A
    BNC, Plug
  • Connector Type B
    BNC, Plug
  • Gender Type A
    Male
  • Gender Type B
    Male
  • Height
    6.35mm
  • Length
    36.00 914.40mm
  • Width
    146.05mm