  • BTI48-15W50D
BTI48-15W50D
advertisement
Manufacturer No:
BTI48-15W50D
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
HK JDW NO:
105-BTI48-15W50D
Package:
6-DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BTI48-15W50D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    BTI (15W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx0.80W x 0.39 H 25.4mmx20.3mmx9.9mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    500mA 500mA