  • BSI52316R00JR17
BSI52316R00JR17
advertisement
Manufacturer No:
BSI52316R00JR17
HK JDW NO:
875-BSI52316R00JR17
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 16Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
BSI52316R00JR17
  • Power Rating
    5W
  • Diameter
    5mm
  • Length
    24mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    16Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C