  • BSI063R1000FA22
BSI063R1000FA22
advertisement
Manufacturer No:
BSI063R1000FA22
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-BSI063R1000FA22
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 100mOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BSI063R1000FA22
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    3.7mm
  • Length
    10mm