  • BSI-5.0S8R0F
BSI-5.0S8R0F
advertisement
Manufacturer No:
BSI-5.0S8R0F
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
HK JDW NO:
105-BSI-5.0S8R0F
Package:
12-DIP Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15337
Step5Bar-code shipping tag
BSI-5.0S8R0F
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    12-DIP Module
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    BSI
  • Size / Dimension
    2.01Lx1.02W x 0.42 H 51.0mmx25.9mmx10.7mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Input (Max)
    13.6V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Current - Output (Max)
    8A