  • BSI-3.3S2R0MA
BSI-3.3S2R0MA
advertisement
Manufacturer No:
BSI-3.3S2R0MA
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
HK JDW NO:
105-BSI-3.3S2R0MA
Package:
5-SIP Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3166
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BSI-3.3S2R0MA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5-SIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    BSI-mini (10W)
  • Size / Dimension
    0.80Lx0.33W x 0.94 H 20.2mmx8.3mmx24.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    6.6W
  • Additional Feature
    WD-MAX
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XSMA-T5
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Input (Max)
    13.6V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    4.75V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    2A
  • Output Power
    6W
  • Height
    8.5mm
  • Length
    20.2mm
  • Width
    8.3mm