  • BSCH001005059N1JCP
BSCH001005059N1JCP
advertisement
Manufacturer No:
BSCH001005059N1JCP
Manufacturer:
Chilisin Electronics
HK JDW NO:
156-BSCH001005059N1JCP
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 15037
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BSCH001005059N1JCP
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BSCH
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    9.1nH
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.9GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm