  • BR25020N-10SU-1.8
BR25020N-10SU-1.8
advertisement
Manufacturer No:
BR25020N-10SU-1.8
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-BR25020N-10SU-1.8
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
BR25020N-10SU-1.8
Description:
Surface Mount Memory IC BR25020 2 kb kb
Quantity:
In Stock : 10213
Step5Bar-code shipping tag
BR25020N-10SU-1.8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Supply
    1.8V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Base Part Number
    BR25020
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    SPI, Serial
  • Memory Size
    2Kb 256 x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    3MHz
  • Supply Current-Max
    0.006mA
  • Access Time
    800 ns
  • Memory Format
    EEPROM
  • Memory Interface
    SPI
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    5ms
  • Density
    2 kb
  • Standby Current-Max
    0.000001A
  • Serial Bus Type
    SPI
  • Endurance
    1000000 Write/Erase Cycles
  • Data Retention Time-Min
    100
  • Write Protection
    HARDWARE/SOFTWARE
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA