  • BPBS8B96CAP2
BPBS8B96CAP2
advertisement
Manufacturer No:
BPBS8B96CAP2
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-BPBS8B96CAP2
Package:
Datasheet:
Description:
DIN 41612 Connectors COVER KIT 96P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BPBS8B96CAP2
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    BPS8
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    96
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Rows
    3
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    12.7mm
  • Accessory Type
    Cover
  • Specifications
    Plastic, 96 Positions
  • Length
    106.5mm