  • BP202-NKB15H
BP202-NKB15H
advertisement
Manufacturer No:
BP202-NKB15H
HK JDW NO:
894-BP202-NKB15H
Package:
Datasheet:
BP202-NKB15H
Description:
LED LAMP T-1 3/4 BI-PIN 15V SUB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BP202-NKB15H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    RADIAL MOUNT
  • Shape
    ROUND
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Color
    BLUE
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    3.2mm
  • Configuration
    SINGLE
  • Viewing Angle
    15 deg
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Size
    5.1mm
  • Luminous Intensity
    3000.0 mcd
  • Lens Type
    WATER CLEAR
  • Forward Current-Max
    0.018A
  • Overall Height
    17.3mm