  • BP0EA2090A7TR
BP0EA2090A7TR
advertisement
Manufacturer No:
BP0EA2090A7TR
Manufacturer:
HK JDW NO:
66-BP0EA2090A7TR
Package:
30-ULGA
Datasheet:
BP0EA2090A7TR
Description:
RF FILTR BANDPASS 2.09GHZ 30ULGA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BP0EA2090A7TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    30-ULGA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BP
  • Size / Dimension
    0.460Lx0.170W 11.68mmx4.32mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    30
  • Packing Method
    TR
  • Frequency
    2.09GHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Bandwidth
    1.3GHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss
    0.96dB
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Input Impedance
    50Ohm
  • Average Input Power
    1W
  • Length
    11.684mm
  • Height (Max)
    0.022 0.56mm