  • BP0805A1457ASTR
BP0805A1457ASTR
advertisement
Manufacturer No:
BP0805A1457ASTR
Manufacturer:
HK JDW NO:
66-BP0805A1457ASTR
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
BP0805A1457ASTR
Description:
RF FILTER BANDPASS 1.457GHZ 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BP0805A1457ASTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BP
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.061W 2.03mmx1.55mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Packing Method
    TR
  • Frequency
    1.457GHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Bandwidth
    20MHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • VSWR
    1.8
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Insertion Loss (Max)
    1.5 dB
  • Input Impedance
    50Ohm
  • Average Input Power
    5W
  • Length
    2.03mm
  • Height (Max)
    0.035 0.90mm