  • BLP15M9S70GZ
BLP15M9S70GZ
advertisement
Manufacturer No:
BLP15M9S70GZ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLP15M9S70GZ
Package:
SOT-1483-1
Datasheet:
Description:
BLP15M9S70G/SOT1483/REELDP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLP15M9S70GZ
  • Package / Case
    SOT-1483-1
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Ampleon USA Inc.
  • Series
  • Voltage - Rated
    65 V
  • Current Rating (Amps)
    1.4μA
  • Frequency
    1.3GHz
  • Current - Test
    200 mA
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual), Common Source
  • Gain
    23.5dB
  • Power - Output
    70W
  • Noise Figure
  • Voltage - Test
    32 V