  • BLP05H6150XRGY
BLP05H6150XRGY
advertisement
Manufacturer No:
BLP05H6150XRGY
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLP05H6150XRGY
Package:
SOT-1224-2
Datasheet:
BLP05H6150XRGY
Description:
RF FET LDMOS 135V 27DB SOT12242
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLP05H6150XRGY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    SOT-1224-2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Rated
    135V
  • Frequency
    108MHz
  • Current - Test
    100mA
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual), Common Source
  • Gain
    27dB
  • Power - Output
    150W
  • Voltage - Test
    50V