  • BLM21BD221SN1D
BLM21BD221SN1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM21BD221SN1D
HK JDW NO:
535-BLM21BD221SN1D
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
BLM21BD221SN1D
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 220Ohm 25% 100MHz 200mA 250mOhm DCR 0805 Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
BLM21BD221SN1D
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite, Steel
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    EMIFIL®, BLM21
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    220Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    MONOLITHIC TYPE
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    200mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    220Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    250mOhm
  • Current Rating (Max)
    350mA
  • Impedance @ Frequency
    220Ohm @ 100MHz