  • BLM18KG260TH1D
BLM18KG260TH1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM18KG260TH1D
HK JDW NO:
535-BLM18KG260TH1D
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
BLM18KG260TH1D
Description:
FERRITE BEAD 26 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
BLM18KG260TH1D
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    EMIFIL®, BLM18
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Resistance
    26Ohm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Impedance
    26Ohm
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    4A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    7mOhm
  • Current Rating (Max)
    6A
  • Impedance @ Frequency
    26Ohm @ 100MHz
  • Height
    762μm
  • Width
    0.8mm