  • BLM18BD252SN1D
BLM18BD252SN1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM18BD252SN1D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-BLM18BD252SN1D
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
BLM18BD252SN1D
Description:
FERRITE BEAD 2.5 KOHM 0603 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLM18BD252SN1D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite, Steel
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, BLM18
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    800μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    50mA
  • Frequency
    100MHz
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    2.5kOhm
  • Max DC Current
    50mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    50mA
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5Ohm
  • Impedance @ Frequency
    2.5kOhm @ 100MHz
  • Height
    800μm
  • Width
    0.8mm