  • BLM15BC121SZ1D
BLM15BC121SZ1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM15BC121SZ1D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-BLM15BC121SZ1D
Package:
Datasheet:
Description:
FERRITE BEAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLM15BC121SZ1D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    AEC-Q200
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Physical Dimension
    L1.0XB0.5XH0.5 (mm)/L0.039XB0.02XH0.02 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    0.35A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.5Ohm
  • Output Impedance
    120Ohm Ω
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm