  • BLM15BB750SN1D
BLM15BB750SN1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM15BB750SN1D
HK JDW NO:
535-BLM15BB750SN1D
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
BLM15BB750SN1D
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 75Ohm 25% 100MHz 300mA 400mOhm DCR 0402 Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
BLM15BB750SN1D
    Select All
  • Impedance @ Frequency
    75Ohm @ 100MHz
  • Height
    500μm
  • Width
    0.5mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite, Steel
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, BLM15
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    400mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    MONOLITHIC TYPE
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    500μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    75Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm