  • BLH556K451C064
BLH556K451C064
advertisement
Manufacturer No:
BLH556K451C064
HK JDW NO:
192-BLH556K451C064
Package:
Radial - 4 Leads
Step5Bar-code shipping tag
BLH556K451C064
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Size / Dimension
    2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    55 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5 mOhms
  • Lead Spacing
    2.067" (52.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    450V
  • Features
    85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life