  • BLH126K601A072
BLH126K601A072
advertisement
Manufacturer No:
BLH126K601A072
HK JDW NO:
192-BLH126K601A072
Package:
Radial
Step5Bar-code shipping tag
BLH126K601A072
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Size / Dimension
    1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    12 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.5 mOhms
  • Lead Spacing
    1.083" (27.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    600V
  • Features
    85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life