  • BLF3G21-30,112
BLF3G21-30,112
advertisement
Manufacturer No:
BLF3G21-30,112
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLF3G21-30,112
Package:
SOT467C
Datasheet:
BLF3G21-30,112
Description:
RF FET LDMOS 65V 13.5DB SOT467C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLF3G21-30,112
  • Package / Case
    SOT467C
  • Surface Mount
    YES
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    65V
  • Current Rating (Amps)
    4.5A
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    2GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    BLF3G21
  • Reference Standard
    IEC-60134
  • JESD-30 Code
    R-CDFM-F2
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Operating Mode
    ENHANCEMENT MODE
  • Case Connection
    SOURCE
  • Current - Test
    450mA
  • Transistor Application
    AMPLIFIER
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    13.5dB
  • Drain Current-Max (Abs) (ID)
    4.5A
  • DS Breakdown Voltage-Min
    65V
  • Power - Output
    30W
  • FET Technology
    METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR
  • Voltage - Test
    26V