  • BLC9G20LS-470AVTZ
BLC9G20LS-470AVTZ
advertisement
Manufacturer No:
BLC9G20LS-470AVTZ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLC9G20LS-470AVTZ
Package:
SOT-1258-3
Datasheet:
BLC9G20LS-470AVTZ
Description:
RF FET LDMOS 65V 15.7DB SOT12583
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLC9G20LS-470AVTZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    SOT-1258-3
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2010
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Rated
    65V
  • Frequency
    1.81GHz~1.88GHz
  • Current - Test
    400mA
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual), Common Source
  • Gain
    15.7dB
  • Power - Output
    470W
  • Voltage - Test
    28V