  • BLA2AAG221SN4D
BLA2AAG221SN4D
advertisement
Manufacturer No:
BLA2AAG221SN4D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-BLA2AAG221SN4D
Package:
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
BLA2AAG221SN4D
Description:
Ferrite Beads Chip Array 220Ohm 25% 100MHz 50mA 700mOhm DCR 0804 Paper T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLA2AAG221SN4D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, BLA2
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    220Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    ARRAY TYPE
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    4
  • Depth
    1.2mm
  • Current Rating
    50mA
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Case Code (Imperial)
    0804
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.0XH0.5 (mm)/L0.079XB0.039XH0.02 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    220Ohm
  • Max DC Current
    50mA
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    700mOhm
  • Impedance @ Frequency
    220Ohm @ 100MHz
  • Height
    609.6μm
  • Width
    1mm