  • BK/S500-630-R
BK/S500-630-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/S500-630-R
HK JDW NO:
255-BK/S500-630-R
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
BK/S500-630-R
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    S500
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Current Rating (Amps)
    630mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    BSI, CCC, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.35
  • DC Cold Resistance
    0.2Ohms