  • BKP1005HS680-T
BKP1005HS680-T
advertisement
Manufacturer No:
BKP1005HS680-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-BKP1005HS680-T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
BKP1005HS680-T
Description:
FERRITE BEAD 68 OHM 0402 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BKP1005HS680-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    BK
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    500μm
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    68Ohm
  • Max DC Current
    1.5A
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    75mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100MHz
  • Impedance @ Frequency
    68Ohm @ 100MHz
  • Height
    500μm
  • Width
    0.5mm