  • BK/GMD-V-500MA
BK/GMD-V-500MA
advertisement
Manufacturer No:
BK/GMD-V-500MA
HK JDW NO:
255-BK/GMD-V-500MA
Package:
5mm x 20mm (Axial)
Datasheet:
BK/GMD-V-500MA
Step5Bar-code shipping tag
BK/GMD-V-500MA
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    1.4
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5mm x 20mm (Axial)
  • Size / Dimension
    0.218Diax0.831L 5.54mmx21.10mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Voltage - Rated AC
    250V