  • BK/GMC-1.5-R
BK/GMC-1.5-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/GMC-1.5-R
HK JDW NO:
255-BK/GMC-1.5-R
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
BK/GMC-1.5-R
Description:
Quantity:
In Stock : 10222
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/GMC-1.5-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GMC
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, KC-MARK, MITI, UL
  • Response Time
    Medium Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    5.4
  • DC Cold Resistance
    0.076Ohms