  • BK/GDC-63MA
BK/GDC-63MA
advertisement
Manufacturer No:
BK/GDC-63MA
HK JDW NO:
255-BK/GDC-63MA
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
BK/GDC-63MA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/GDC-63MA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GDC
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    63mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cULus, IMQ
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.021
  • DC Cold Resistance
    6.96Ohms