  • BK/ABC-12-R
BK/ABC-12-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/ABC-12-R
HK JDW NO:
255-BK/ABC-12-R
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
Datasheet:
BK/ABC-12-R
Description:
Quantity:
In Stock : 1244
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/ABC-12-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ABC
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.250Diax1.250L 6.35mmx31.75mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    12A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    750A AC 10kA DC
  • Melting I2t
    133.3
  • DC Cold Resistance
    0.0068Ohms