  • BK2125LM252-TV
BK2125LM252-TV
advertisement
Manufacturer No:
BK2125LM252-TV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-BK2125LM252-TV
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
BK2125LM252-TV
Description:
Ind Chip Bead Multi-Layer 2.5KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK2125LM252-TV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    BK
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    2.5kOhm
  • Max DC Current
    200mA
  • Rated Current
    0.2A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    750mOhm
  • Impedance @ Frequency
    2.5kOhm @ 100MHz
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm