  • BK1/S506-3.15-R
BK1/S506-3.15-R
advertisement
Manufacturer No:
BK1/S506-3.15-R
HK JDW NO:
255-BK1/S506-3.15-R
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 16146
Step5Bar-code shipping tag
BK1/S506-3.15-R
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    BSI, CCC, CSA, CURUS, IMQ, PSE/JET, SEMKO, VDE
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    96.4
  • DC Cold Resistance
    0.0185Ohms