  • BK/1A5018-07-R
BK/1A5018-07-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/1A5018-07-R
HK JDW NO:
255-BK/1A5018-07-R
Package:
Datasheet:
BK/1A5018-07-R
Description:
FUSE CLIP CARTRIDGE 500V 15A PCB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/1A5018-07-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Spring Bronze
  • Mount
    Horizontal, PCB
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    1AXXXX
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Orientation
    Horizontal
  • Current Rating
    15A
  • Contact Finish
    Silver
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage
    500V
  • Number of Circuits
    1
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Fuse Size
    5mm Dia
  • Fuseholder Type
    Clip
  • Height
    11.2mm
  • Width
    4.57mm