  • BK1-S506-32-R-DB
BK1-S506-32-R-DB
advertisement
Manufacturer No:
BK1-S506-32-R-DB
HK JDW NO:
255-BK1-S506-32-R-DB
Package:
5mm x 20mm
Step5Bar-code shipping tag
BK1-S506-32-R-DB
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Current Rating (Amps)
    32mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    BSI, CCC, IMQ, SEMKO, UR, VDE
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.0051
  • DC Cold Resistance
    21Ohms