  • BFC247964624
BFC247964624
advertisement
Manufacturer No:
BFC247964624
HK JDW NO:
886-BFC247964624
Datasheet:
BFC247964624
Description:
MKP479 0.62μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247964624
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.181Lx0.531W 30.00mmx13.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.62μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm
  • Length
    29.9974mm
  • Width
    13.5128mm