  • BFC247964274
BFC247964274
advertisement
Manufacturer No:
BFC247964274
HK JDW NO:
886-BFC247964274
Datasheet:
BFC247964274
Description:
MKP479 0.27μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247964274
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.886 22.50mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    9.4996mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.374W 26.00mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    630V