  • BFC247962273
BFC247962273
advertisement
Manufacturer No:
BFC247962273
HK JDW NO:
886-BFC247962273
Datasheet:
BFC247962273
Description:
MKP479 0.027μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247962273
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.256W 12.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    6.5024mm