  • BFC247955274
BFC247955274
advertisement
Manufacturer No:
BFC247955274
Manufacturer:
Vishay / BCcomponents
HK JDW NO:
886-BFC247955274
Description:
MKP 479 270nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247955274
    Radial
  • Series
    MKP 479
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    270nF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    20mm
  • Length
    26mm
  • Width
    7mm