  • BFC247953104
BFC247953104
advertisement
Manufacturer No:
BFC247953104
HK JDW NO:
886-BFC247953104
Datasheet:
BFC247953104
Description:
MKP479 0.1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247953104
  • Factory Lead Time
    49 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.276W 18.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    18.4912mm
  • Width
    7.0104mm